Donaty, czyli amerykańskie pączki z dziurką podbiły już świat. Mają za sobą dwa stulecia obecności na rynku i doskonale zadomowiły się za oceanem. Teraz przyszedł czas na Europę, ale nie tylko, bo donaty stały się modne na całym globie.

Skąd popularność donatów?

Amerykanie uwielbiają słodkości, jak każdy, to dlaczego nie stworzyć czegoś, co będzie szybkie w wykonaniu, stosunkowo tanie i smaczne? Receptura donata jest nieskomplikowana. Sam pączek pozbawiony jest drożdży i wypieka się go w głębokim tłuszczu. Najważniejsza jest jednak polewa i posypka, która staje się jego ukoronowaniem. To właśnie z dodatków sławne są donaty, a trzeba przyznać, że w tej kwestii wyobraźnia cukierników nie ma żadnych granic. Własna franczyza Mini Donat King, to zatem doskonały pomysł na zgłębienie tajników produkcji donatów i odkrywanie coraz to nowych pomysłów ich wykończenia. 

Mini Donat King - franczyza

Próbując znaleźć własny pomysł na biznes, warto zastanowić się nad czymś takim, jak franczyza. Kawiarnia Mini Donat King serwująca amerykańskie pączki, to na pewno oryginalne i odkrywcze. Mała kawiarnia mogłaby być ryzykownym posunięciem dla osób początkujących, jakie nigdy wcześniej nie miały do czynienia z takim biznesem. Mini Donat King to jednak coś innego, bo jest to sprawdzony sposób, a więc franczyza-gastronomia, na której da się zarobić. Amerykańskie fast-foody podbiły już świat, więc teraz czas na przysmak zza oceanu, który również ma wielki potencjał.